Mentoring

W praktyce wiele osób pracujących z osobami indywidualnymi wykorzystuje elementy mentoringu, wspierając daną osobę w rozwoju czy pomagając jej w rozwiązywaniu problemów. Nowocześni liderzy to osoby, które muszą praktycznie wykorzystywać założenia tej formy zarządzania. I nie dotyczy tylko relacji pracownik-menadżer, ale każdej innej która opiera się na relacji dającej poczucie klarowności, zaufania, lojalności, zaspokajania aktualnych potrzeb i nadawaniu wspólnego kierunku.

DLACZEGO TO ROBIMY?

Wierzymy, że ludzie chcą się rozwijać i każdy ma potencjał do stawania się lepszą, skuteczniejszą „wersją siebie”. 
Dodatkowo w mentoringu rozwijają się obie strony Mentee, jak również Mentor.

CZYM JEST MENTORING?

Praca Mentora z Mentee to bliska relacja oparta na zaufaniu, otwartości i partnerstwie. Relacja w której osoba z doświadczeniem w danej dziedzinie przekazuje swoją wiedzę i dzieli się swoim doświadczeniem, błędami, refleksjami z inną osobą. Relacja jest przy tym mocno zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału Mentee, a co za tym idzie, wypracowywanie sukcesu zawodowego.

JAK TO ROBIMY?

Mentor pracuje z osobą wspieraną na realnych zdarzeniach, przekazuje swoje doświadczenia i podpowiada możliwe rozwiązania. Polega to głównie na tym, by Mentee, poprzez regularne rozmowy z Mentorem, zdobywał nową wiedzę, poznawał siebie, rozwijał zawodową samoświadomość i nie obawiał się podążać wybraną samodzielnie drogą samorealizacji.

KIM JEST MENTOR?

Mentor ma bogate doświadczenie w określonej dziedzinie. Był już tam, gdzie mentorowany (Mentee) chce dojść, przebył podobną drogę. Mentor podaje mu rękę i wspiera i pomaga dotrzeć do celu. Mentee pozostaje w tym procesie jednocześnie bardzo samodzielny, wsłuchany w podpowiedzi podejmuje suwerenne decyzje. Nie uzależnia, ale wspiera i podpowiada. Daje poczucie bezpieczeństwa w stawianiu pierwszych kroków, ostrzega przed upadkiem i zagrożeniami. Mentee nie ma być kopią Mentora, ale mądrze wspierany może szybciej odnaleźć swoją drogę.

DLA KOGO MENTORING?

Doświadczeni menedżerowie, coraz częściej doceniają mentoring jako jedno z najbardziej efektywnych, praktycznych narzędzi do wzmacniania własnych kompetencji i rozwoju kompetencji pracowników.

Z mentoringu coraz częściej korzystają zarówno doświadczeni menedżerowie przed, którymi stają nowe wyzwania jak i młodzi specjaliści, dla których możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia Mentora jest najlepszą i najszybszą formą uzupełnienia formalnej edukacji.

JAKIE CELE PRZED SOBĄ STAWIAMY?

Naszym celem jest rozwój i inspirowanie do nowych wyzwań, które podniosą efektywność i satysfakcję z realizowanych ról. Chcemy wspierać zarówno mentee, jak i mentorów poprzez dawanie narzędzi, które wpłyną pozytywnie na postępy. Co dla nas jest niezwykle ważne to tak wspierać mentorów, aby zaraz po przekazaniu wiedzy i wartości mentee, następowało inspirowanie go do odkrywania i rozwoju swojego potencjału.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WSPÓŁPRACY?

Przystępując do relacji, przyjdź z realistycznymi oczekiwaniami co do roli, Twojej otwartości i chęci ciężkiej pracy. Wpływ przewodnictwa, doświadczeń i mądrości mentora może stać się dla Ciebie odczuwalny dopiero za jakiś czas. Mentoring to proces i jego efekty widać, gdy się zadzieje.

CO MENTOR ROBI DLA CIEBIE?

CZEGO MENTOR NIE ROBI?

– daje dalekosiężne spojrzenie na wzrost i rozwój

– pomaga zobaczyć miejsce docelowe, ale nie daje szczegółowej mapy jak tam się dostać

– oferuje motywację i wsparcie, ale nie mówi „jak to zrobić”

– inspiruje i motywuje do podejmowania prób, trudnych wyzwań i ciągłego wzrostu

–  nie działa jako trener, coach, doradca czy terapeuta

–  nie mówi i nie pokazuje „jak”

– nie podejmuje decyzji w imieniu/ za mentee

WYBIERZ MENTORA DLA SIEBIE

Każdy z nas jest inny, każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Zobacz, który z mentorów najlepiej wpasowuje się w Twoje oczekiwania i umów się na rozmowę.

Zobacz więcej >>>