Mentoring

Wiele osób pracujących z osobami indywidualnymi wykorzystuje elementy mentoringu, wspierając daną osobę w rozwoju czy pomagając jej w rozwiązywaniu problemów. To metoda pracy w relacji Uczeń – Mistrz, używana od bardzo dawna i świetnie sprawdzona.
Mentoring sprawdza się w relacji pracownik-menadżer, jak i każdej innej relacji budowanej na zaufaniu, szacunku i otwartej komunikacji. Dzięki temu obie strony uzuskują poczucie klarowności, zaspokajania aktualnych potrzeb i wzajemnego zrozumienia.
Nowocześni liderzy to osoby, dla których warto odświeżyć i przypomnieć zasady takich relacji. Zapraszamy do dowiadywania się, sprawdzania i testowania jak mentoring działa w praktyce.

JAKIE CELE PRZED SOBĄ STAWIAMY?

Naszym celem jest promowanie Mentoringu jako skutecznej i przyjaznej formy rozwoju i współpracy.  Kierujemy się do organizacji, żeby inspirować, tworzyć i rozwijać programy mentoringowych.  Pracujemy z indywidualnymi osobami, żeby w praktyce realizować ideę mentoringu.
Bardzo dbamy o skuteczne wdrażanie wiedzy w życie.

JAK TO ROBIMY?

Mentor pracuje z osobą wspieraną na realnych zdarzeniach, przekazuje swoje doświadczenia i podpowiada możliwe rozwiązania. Mentee, poprzez regularne rozmowy z Mentorem, zdobywa nową wiedzę i poznaje siebie po to, żeby miał odwagę podążać wybraną samodzielnie drogą i osiągać swoje cele.

CZYM JEST MENTORING?

Praca Mentora z Mentee to relacja w której osoba z doświadczeniem w danej dziedzinie przekazuje swoją wiedzę, dzieli się swoim doświadczeniem, błędami i refleksjami z inną osobą. Relacja jest przy tym mocno zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału Mentee, a co za tym idzie, wypracowywanie sukcesu.

KIM JEST MENTOR?

Mentor ma bogate doświadczenie w określonej dziedzinie. Był już tam, gdzie mentorowany (Mentee) chce dojść, przebył podobną drogę. Podaje rękę i pomaga dotrzeć do celu. Mentee pozostaje w tym procesie bardzo samodzielny, słuchając podpowiedzi podejmuje suwerenne decyzje. Mentor nie uzależnia, ale wspiera i podpowiada. Daje poczucie bezpieczeństwa w stawianiu pierwszych kroków, pomaga odkryć ryzyka i zagrożenia. Mentee nie ma być kopią Mentora, ale mądrze wspierany może szybciej odnaleźć swoją drogę.

DLA KOGO MENTORING?

Z mentoringu korzystają zarówno doświadczeni menedżerowie przed którymi stają nowe wyzwania jak i młodzi specjaliści, dla których możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia Mentora jest najlepszą i najszybszą formą uzupełnienia formalnej edukacji.
Jest to jedno z najbardziej efektywnych i praktycznych narzędzi do rozwoju kompetencji własnych i naszych współpracowników

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WSPÓŁPRACY?

Mentoring to proces i jego efekty widać jeśli go zaplanujesz, określisz cel do jakiego dążysz, znajdziesz dopasowanego do Ciebie i do celu mentora. Dodaj do tego optymizm, ciekawość wyzwań i systematyczną pracę. Mentor dołoży do tego wiarę w Twój sukces, swoją wiedzę i doświadczenie. Sukces jest na wyciągnięcie ręki.

CO MENTOR ROBI DLA CIEBIE?

CZEGO MENTOR NIE ROBI?

​- pokazuje rozwój osobisty i zawodowy jako wartość w długoterminowej prespektywie
– pomaga zobaczyć miejsce docelowe, pozwalając Mentee samodzielnie narysować szczegółową mapy podróży
– oferuje motywację i wsparcie, bez dawania gotowych instrukcji „jak to zrobić”
– inspiruje do podejmowania prób, trudnych wyzwań i wyciągania wniosków

–  nie działa jako trener, coach, doradca czy terapeuta

–  nie mówi i nie pokazuje „jak”

– nie podejmuje decyzji w imieniu/ za mentee

WYBIERZ MENTORA DLA SIEBIE

Każdy z nas jest inny, każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Zobacz, który z mentorów najlepiej wpasowuje się w Twoje oczekiwania i umów się na rozmowę.

Zobacz więcej >>>